Svetová konferencia WONCA 2023 v Sydney je oficiálne otvorená! V roku osláv 50. výročia sa tak WONCA opäť vracia do Austrálie, kde vznikla.
Približne 2 500 lekárov z celého sveta vo štvrtok ráno zaplnilo divadlo Darling Harbour s maximálnou kapacitou na otváracom ceremoniáli, ktorý sa stal oslavou všetkého, čo sa už podarilo, ale aj toho, čo ešte len príde.

Na otváracom ceremoniáli privítali zástupcov jednotlivých krajín, vrátane Slovenska, prezidentka hostiteľského organizačného výboru a bývalá predsedníčka RACGP, prof. Karen Price a súčasná prezidentka RACGP Dr. Nicole Higgins.

Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva má tento rok na WONCA WORLD v Sydney v doterajšej histórii nielen najpočetnejšie zastúpenie, ale aj najvyšší počet aktívnych účastníkov. Naši členovia úspešne prezentovali svoje práce formou ePosterov, aj formou prednášok pre účastníkov konferencie z celého sveta.

Prvý deň sa začal zaujímavými prednáškami, čaká nás štvordňový maratón vzdelávania, výmeny skúseností a poznatkov, nových tém. Veríme, že vám ich čo najviac sprostredkujeme na našom najbližšom vzdelávacom podujatí – na 5. Dňoch Mladých Praktikov, ktoré sa budú konať 26.-27. 4. 2023 na Donovaloch.